HTML Czech

Vital Proteins Naše Suroviny

 

Věříme, že si zasloužíte vysoce kvalitní kolagen. Zavázali jsme se k tvorbě prémiových produktů na bázi kolagenu, které jsou vyrobeny z jednoduchých a kvalitních ingrediencí a podporují ty, kteří chtějí žít plnohodnotný a pulzující život. Naše produkty neobsahují umělá ochucovadla ani barviva.

 

 • Kolagen a kolagenové peptidy

  Víte, že po 25. roku života nám vlastní tvorba kolagenu klesá až o 1 % procento ročně?  Doplňováním kolagenu prostřednictvím doplňků stravy, hydrolyzovaných kolagenových peptidů, dokážeme podpořit jeho dostatek v organismu.

  Kolagen vs. kolagenové peptidy – jaký je rozdíl?

  Kolagen, který má každý člověk v těle, je protein (neboli bílkovina), která je nerozpustná ve vodě a je základní stavební hmotou pojivových tkání. Jedná se o základní stavební prvek všech těl živočichů a lidí. Svou strukturou se jedná o odolnou trojšroubovici a ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. Kolagen je zkrátka složka v těle, která drží vše pohromadě. Napomáhá ke správné funkci šlach, chrupavek, kloubů, měkkých tkání a výrazně se podílí na kvalitě vlasů, kůže a nehtů. Přispívá k pevnosti a zároveň elasticitě. Jeho dostatek se také podílí na regeneraci a dobré kondici člověka.

  Kolagenové peptidy (neboli hydrolyzovaný kolagen / hydrolyzované kolagenové peptidy) jsou malé, rozpustné částice bílkovin, které vznikly enzymatickou hydrolýzou kolagenu. Je to tedy kolagen rozložený na nejmenší možné částice, které jsou pro tělo lépe stravitelné a vstřebatelné (než např. vývar z kostí, který má mnohonásobně větší částice, které neprojdou až do trávicího traktu). Tyto částice není možné získat z rostlinných zdrojů, a proto kolagenové peptidy nemohou být vegetariánské.

  Pro jednoduchost věcí se však na mnoha obalech produktů objevuje pouze slovo „Kolagen“ místo „Kolagenové peptidy“. Pro konkrétnější informace je potřeba dívat se do složení, zda se jedná o hydrolyzovaný kolagen. Naše kolageny Vital Proteins obsahují hydrolyzované kolagenové peptidy.

  Zjistěte více o kolagenu v naší blogové sekci.

 • CO SE DĚJE, KDYŽ STÁRNEME?

  Od 25. roku života si naše tělo nedokáže samo vyrobit dostatek kolagenu a jeho produkce klesá o 1 % ročně. Naše potřeba kolagenu však s časem roste. Co s tím?

   

  CO S TÍM?

  Objevte kouzlo kolagenů Vital Proteins. Vysoce kvalitní hydrolyzované kolagenové peptidy, které naše tělo snadno stráví a vstřebá. Díky Vital Proteins podpoříte rychlejší regeneraci, správnou výživu měkkých tkání, mladistvý vzhled a zdravý životní styl.

 

 • CO JE TO KOLAGEN?

  Zjistěte více o kolagenu v naší blogové sekci.

  Zjistit více

  Doplňky stravy neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Kolagen je bílkovina. Bílkoviny přispívají k udržení normálního složení kostí a růstu svalové hmoty. Udržujte mimo dosah dětí.

MATCHA

Matcha a zelený čaj pocházejí ze stejných čajových lístků, s jediným rozdílem – matcha je na rozdíl od zeleného čaje rozemletá na jemný prášek. Keře, na kterých matcha roste, jsou udržovány ve stínu, což zvyšuje hladiny chlorofylu a aminokyselin, které posilňují speciální vlastnosti matchy.

Matcha je oblíbená zejména u lidí, kteří si zakládají na zdravém životním stylu – obsahuje totiž přirozeně se vyskytující aminokyselinu L-Theanin. Je také výbornou alternativou ranní kávy, protože vám díky kofeinu skvěle nastartuje den.

L-THEANIN

L-Theanin je aminokyselina rozpustná ve vodě, která se přirozeně vyskytuje v lístcích černého a zeleného čaje, a taky hřibu hnědém, známém jako Bay Bolete. Tato aminokyselina je předmětem mnohých vědeckých studii, které si dokážete snadno dohledat, chcete-li se o ní dozvědět více.

Proč používat matchu místo jakéhokoli jiného zeleného čaje? V porovnání s jinými zelenými čaji obsahuje matcha přibližně 137× více antioxidantů! Kromě kofeinu obsahuje i přirozeně se vyskytující sloučeninu zvanou L-Theanin. Ukázalo se, že L-Theanin ve spojení s kofeinem podporuje soustředění a navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti.