Čistá síla kolagenu

Čistá síla kolagenu

Kolagen je základní stavební protein našeho těla. Hned po vodě je druhou nejvíce zastoupenou látkou. Je součástí svalů, kloubů, chrupavek a samozřejmě také vlasů, nehtů a kůže. Díky němu se můžeme cítit lépe, a také lépe vypadat. Organismus je schopen dostatečné množství kolagenu produkovat sám, avšak jen do cca 25. roku života. Poté nastává zásadní nepoměr. Potřeba kolagenu stoupá a jeho přirozená „tvorba“ klesá. Zdravý životní styl nikdy nevyjde z módy. Doplňování kolagenu není nijak škodlivé nebo nepřirozené.

Jaké je řešení?

Jedním ze způsobů, jak se cítit a vypadat lépe je začít řešit problémy zevnitř.

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, proto je ji potřeba doplnit do těla tak, aby ji umělo beze zbytku vstřebat a využít.

Není možné tuto bílkovinu získat z rostlinných zdrojů, a tak tyto produkty nemohou být vegetariánské.
 

Jaké typy kolagenů existují?

  • hovězí nebo vepřový: Kůže, kosti a chrupavky jsou části zvířat, které v masném průmyslu většinou nemají využití. Jsou ale kvalitním zdrojem kolagenu, který se z nich vyextrahuje, následně se rozpustí na menší částice a pak se suší a mele na prášek. Podrobný postup získávání kolagenu si přečtěte v našich odpovědích na nejčastější otázky.

  • mořský kolagen: Postup je stejný jako u kolagenu hovězího a vepřového. Mořský se ale získává ze šupin a kůží bělomasých ryb.

Naše krása vychází zevnitř, podpořme rychlejší regeneraci našeho těla. Nejen aktivní životní styl, ale i produkty Vital Proteins mohou pomoci k udržení dobré kondice. Nejvýraznějších výsledků dosáhneme tehdy, budeme-li kolagen doplňovat pravidelně a dlouhodobě.